Berisha: Ndjehem mė i qetė, e kam mendjen vetėm te puna qė duhet tė pėrballoj

Etrit Berisha ėshtė 100% njė lojtar i Atalantės dhe kjo do ta ndihmojė padyshim qė tė pėrjetojė njė sezon tė suksesshėm me klubin italian.
Sigurisht, objektivi i parė ėshtė qė tė pėrsėritet edicioni i kaluar, kur pritjet e tij ndihmuan skuadrėn tė siguronte njė vend tė katėrt tė shkėlqyer dhe pjesėmarrjen nė Ligėn e Europės.

Nė njė intervistė pėr “L’ Eco di Bergamo”, Berisha ka treguar emocionet e tij pasi u mor vendimi pėrfundimtar pėr kalimin nga Lazio te Atalanta, si dhe besimin se mund tė ketė njė rol edhe mė tė rėndėsishėm kėtė vit te klubi i tij, ndoshta duke gjuajtur edhe penalltitė…

“Ėshtė ndryshe, ndjehem mė i qetė, e kam mendjen vetėm te puna qė duhet tė pėrballoj. Vitin e kaluar, sa mė shumė kalonte koha, aq mė shumė besoja dhe shpresoja te blerja nga Atalanta. Dėshiroja shumė qė tė bėhesha pjesė e projektit. E desha qė nė fillim, imagjinoje pak pastaj pas njė sezoni tė tillė dhe njė vendi tė katėrt”.

“Nė fund tė sezonit tė kaluar, duke folur me drejtuesit. Pastaj, kur isha nė shtėpi, nė Prishtinė, mėsova pėr zyrtarizimin. Jam i lumtur, dėshira ime ishte ajo qė tė vazhdoja, jam ndjerė mjaft mirė me klubin, trajnerin dhe tifozėt”.

“Po mundohem t’i njoh. Si pėr impakt tė parė, mė kanė bėrė pėrshtypje Gosens dhe Kornelius. I pari ėshtė njė mbrojtės i aftė, ndėrsa i dyti ėshtė njė sulmues i fortė fizikisht, por edhe i shpejtė”.

“Unė do tė isha gati t’i gjuaja, por nė Itali nuk ekziston pritja pėr tė pasur njė portier qė gjuan penallti. Ka pak besim, nė rast gabimi je i hapur ndaj njė kundėrsulmi. Por me mua nuk ndodh, unė nuk gaboj”. /Sportali.net

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma