UBT shpall konkurs pėr regjistrimin e studentėve pėr vitin akademik 2017-2018

Nė bazė tė vendimit tė rektorit tė UBT-sė, Prof.Dr. Edmond Hajrizi, nr. 4880/45-12, tė datės 10/07/2017, UBT shpall konkurs pėr regjistrimin e studentėve pėr vitin akademik 2017-2018. Tė drejtėn e pranimit nė UBT e kanė tė gjithė kandidatėt, tė cilėt e kanė pėrfunduar me sukses shkollėn e mesme dhe kanė tė pėrfunduar maturėn shtetėrore.
Tė gjithė tė interesuarit mund tė regjistrohen nė programet e akredituara dhe tė licencuara tė nivelit Baēelor dhe Master, si mė poshtė:

Shkenca Kompjuterike dhe Inxhinieri
- Inxhinieri dhe Sisteme Softuerike,
- Databaza dhe Sistemet e Informacionit,
- Grafikė dhe Multimedia,
- Web Programim,
- Rrjete dhe Telekomunikacion,
- Robotikė dhe Sisteme Intelegjente,
- Informatikė Biomjekėsore,
- Siguria dhe Sigurimi i Informacionit,
- Multimedia dhe Vizualizim,
- Inxhinieri e Komunikimit,
- Shkenca e tė Dhėnave Statistikore,
- Informatikė Mjekėsore.

Menaxhment, Biznes dhe Ekonomi
- Financa, Banka dhe Sigurime,
- Kontabilitet, Auditim dhe Tatime,
- Menaxhment, Ndėrmarrėsi dhe Inovacion,
- Marketing dhe Shitje,
- Biznes Ndėrkombėtar,
- Logjistika dhe Menaxhimi i Prokurimit.

Menaxhimi i Mekatronikės
- Menaxhimi i Mekartonikės,
- Automatizimi Industrial dhe Kontrolli i Procesit,
- Dizajni i Produkteve Industriale,
- Robotikė dhe Sisteme Inteligjente,
- Inxhinieri Biomjekėsore,
- Inxhinieri e Telekomunikacionit,
- Inxhinieri Mekanike,
- Inxhinieri e Aeronautikės,
- Dizajn i Produkteve Industriale,
- Inxhinieri e Proceseve tė Prodhimit,
- Teknologji.

Shkenca Politike
- Marrėdhėnie Ndėrkombėtare dhe Diplomaci,
- Integrime Evropiane,
- Administratė Publike.

Sistemet e Informacionit
- Sistemet e Informacionit tė Biznesit,
- Sistemet e Informacionit - GIS (Geo Information Systems),
- Sistemet e Informacionit tė Bibliotekave dhe Arkivave,
- Statistikat, Procesimi dhe Simulimi i tė Dhėnave,
- Siguria e Informacionit dhe Privatėsia,
- Komerci Elektronik (E-Komerci).

Arkitekturė dhe Planifikim Hapėsinor
- Arkitekturė e Qėndrueshme,
- Menaxhim Urban,
- Restaurim Arkitekturor,
- Dizajn i Interierit.


Inxhinieri Ndėrtimore (Ndėrtimtari) dhe Infrastrukturė
- Inxhinieri Strukturore – Konstruktiv,
- Menaxhim i Ndėrtimtarisė dhe Teknologji,
- Infrastrukturė Rrugore,
- Inxhinieri e Ujėrave - Hidro,
- Inxhinieri Gjeoteknikės,
- Inxhinieri e Materialeve.

Juridik
- Civile,
- Penale,
- Ndėrkombėtare.

E Drejta Biznesore Ndėrkombėtare dhe Evropiane

Media dhe Komunikim
- Gazetari,
- Komunikim,
- Menaxhim i Medias,
- Marrėdhėnie me Publikun,
- Regji Televizive,
- Gazetari On-Line,
- Kamerė,
- Fotografi.

Politika Publike dhe Menaxhim
- Politika Publike,
- Menaxhim Publik.

Inxhinieri e Energjisė
- Baza e Burimeve tė Energjisė,
- Ruajtja e Energjisė,
- Energji Efiēiente,
- Teknologji e Informacionit,
- Menaxhim i Energjisė,
- Elektrikė Elektronike,
- Sistemet e Qėndrueshme,
- Izolim i Ndėrtesave,
- Sistemet e Ngrohjes dhe tė Ftohjes.

Inxhinieri e Energjisė Efiēiente
- Burimet e Energjisė,
- Konservim i Energjisė,
- Efiēiencė e Energjisė,
- Menaxhim i Energjisė,
- Inxhinieri Elektrike,
- Konservim i Energjisė nė Ndėrtesa,
- Sistemet e Ngrohjes dhe tė Ftohjes,
- Energji Gjeometrike.

Infermieri

Dizajn i Integruar
- Dizajn Grafik dhe i Komunikimit,
- Dizajn Mode dhe Tekstil,
- Dizajn i Produkteve,
- Dekorim i Ndėrtesave dhe Mobilim.

Shkencat e Ushqimit dhe Bioteknologji
- Teknologjia e Ushqimit,
- Nutricioni (Tė Ushqyerit),
- Menaxhimi me Cilėsinė dhe Sigurinė e Ushqimit.

Tė gjithė tė interesuarit mund tė paraqiten nė zyrat e administratės sė UBT-sė nė Prishtinė, lagja Kalabria, si dhe nė degėn e UBT-sė nė Ferizaj, rruga “Ahmet Kaēiku”, dhe nė degėn e UBT-sė nė Prizren, rruga “Tirana”.
Programet e tjera si: Mjekėsia e Pėrgjithshme, Stomatologjia, Farmacia dhe disa tė tjera, janė nė proces tė akreditimit, qė do tė pėrmbyllet nė fund tė kėtij muaji, me ēka mundėson hapja e konkursit tė regjistrimit tė studentėve pėr kėto programe, tė cilat pritet tė akreditohen.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma