Nė Gjilan hapet tregu i ri i veturave

Gjilan - Nė hapjen e tregut tė ri tė veturave nė Tregun e Gjelbėrt, ka marrė pjesė edhe kryetari i Komunės sė Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqėruar nga drejtori pėr Zhvillim Ekonomik, Agim Zuzaku dhe kryeshefi ekzekutiv i ndėrmarrjes publike lokale “Tregu”.
Haziri ka thėnė se tash tregu i veturave ėshtė zhvendosur nė njė vend shumė tė pėrshtatshėm nė pronė komunale, ndėrkaq i ka dhėnė pėrkrahje tė madhe menaxhmentit tė kėsaj ndėrmarrje pėr shėrbime sa mė tė mira pėr qytetarėt e Gjilanit dhe menaxhimin sa mė tė mirė tė tė gjitha llojeve tė tregjeve.

Ndryshe, tregu i veturave ėshtė hapur sot nė njė hapėsirė tek Tregu i Gjelbėrt dhe ēdo tė premte do tė vazhdoj shitblerja e veturave nė po atė vend. Hyrja pėr ditėn e sotme ka qenė pa pagesė./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma