Lenjani pritet tė bėhet me skuadėr tė re

Ermir Lenjani duket se do t’i japė fund sė shpejti vuajtjeve nė aspektin sportiv.
Pas njė viti tė tmerrshėm tek Rennes, duke mos luajtur fare, mesfushori kuq e zi do tė zyrtarizohet sė shpejti tek skuadra e re.

Sė fundmi nė Zvicėr ėshtė raportuar se kėmbėshpejti ka filluar bisedimet me skuadrėn e njohur zvicerane Sion.

Trajneri i ri i Sionit, Paulo Tramezzani ka kėrkuar nga klubi me ēdo kusht transferimin e Lenjanit.

Gjilanasi ka mbetur lojtar i lirė pasi kontrata me klubin francez Rennes ka skaduar me 30 qershor.

Bisedimet mes palėve kanė avancuar dukshėm dhe duket se Lenjani do tė rikthehet pėrsėri nė Zvicėr.

Pėr 27-vjeēarin interesim kishin shprehur edhe disa skuadra turke dhe greke. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma