Shqiptari sulmon njė ēift homoseksualėsh nė Danimarkė, e pret burgu

Shqiptari sulmon njė ēift homoseksualėsh nė Danimarkė, e pret burgu.
Njė ēift homoseksualėsh janė fyer nga njė shqiptar nė tren. Ai tashmė do tė qėndrojė nė paraburgim deri mė 25 korrik, shkruan “ekstrabladet.dk”, duke u bazuar nė raportimet e “TV2 Lorry”.

Simon Schelde dhe i dashuri i tij ishin rrugės nga Kopenhageni nė Jutland. Ata ishin ulur afėr njė shqiptari dhe kishin shkėmbyer puthje nė faqe, pėrcjell albinfo.ch.

Kjo si duket ishte e tepėrt pėr shqiptarin, i cili ėshtė ngritur dhe e ka pėshtyrė. Simon ėshtė ngritur pėr tė pyetur se ku ėshtė problemi, derisa sipas deklaratės sė tij ai e ka goditur nė kokė.

Disa pasagjerė nė tren, sė bashku me punonjėsit e kanė mbajtur shqiptar, derisa treni arriti nė Hųje Taastrup, aty ku e priste policia.

Prokurorja Tina Birg ka bėrė tė ditur se ai ėshtė arrestuar dhe do tė mbahet deri mė 25 korrik. Ai e mohon fajin. Ekziston frika se ai mund tė largohet.

Shqiptari i cili ardhur pėr tė vizituar njė shok nė Danimarkė tashmė do tė akuzohet pėr fyerje. Por, paragrafi 81 i Kodit Kriminal e bėn rrethanėn mė rėnduese, sepse akti i krimit ėshtė bazuar nė origjinėn etnike, besimin dhe orientimin seksual.


http://www.albinfo.ch/shqiptari-sulmon-nje-cift-homoseksualesh-ne-danimarke-e-pret-burgu/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma