Muaji i Bashkatdhetarėve nė Gjilan nis tė premten

Gjilan - Muaji i Bashkatdhetarėve, i cili ėshtė futur nė kalendarin e aktiviteteve me iniciativė tė kryetarit, Lutfi Haziri, fillon tė premten me koncertin e reperit tė njohur gjilanas qė jeton nė Londėr, Burim Osmani – Duda.
Lajmin e ka bėrė tė ditur sot kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, gjatė njė konference pėr gazetarė.

“Duda e nis Muajin e Bashkatdhetarėve tė premten. Gjatė kėtyre dy muajve, do tė ftohen tė gjithė artistėt dhe kontribuuesit nga sporti, kultura dhe nga bizneset qė tė jenė pjesė e aktiviteteve, ku pėrfshihet edhe dita e ekspozimit tė veturave tė gjilanasve qė jetojnė nė Europė, “Auto Show”. Kurrizi kryesor i aktiviteteve ėshtė boshti kulturor dhe artistik, qė pėrfshinė organizimin e shfaqjeve teatrale, filmave shqip, filmave pėr fėmijė, i mbrėmjeve argėtuese”, tha Haziri.

Ai ka bėrė tė ditur se Muaji i Bashkatdhetarėve pėrmbyllet nė fund tė gushit me koncertin e madh tė rokerit tė njohur gjilanas qė jeton nė Gjermani, Naser Berisha.

Ndryshe, Haziri konfirmoi se pėrmbyllja e shėnimit tė “Ditėve tė Lirisė” bėhet tė mėrkurėn nė ora 10:00, me njė ceremoni tė shpėrndarjes sė mirėnjohjeve pėr studentėt e Gjilanit, tė cilėt po shkėlqejnė nė botė me rezultate kulminante./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma