“Shpėrthen” Albert Bunjaku”: Kush po mė kritikon

Ditėt e fundit ėshtė kritikuar me tė madhe pėrzgjedhėsi i Pėrfaqėsueses sė Kosovės nė futboll, Albert Bunjaku.
Kritikat kanė ardhur pas rezultateve tė arritura tė Kosovės nė fushatėn e parė kualifikuese pėr Kampionatin Botėror ‘Rusia 2018’.

Bunjaku nė njė intervistė pėr emisionin 2 me 1 nė RTV 21 ka deklaruar se po e kritikojnė disa njerėz pa tė drejt. “Po kritikojnė disa qė kanė qenė kundėr Kosovės edhe kur jemi pranuar pėr ndeshje miqėsore. Disa kritika nga disa njerėz i lexojė me shumė vėmendje, por jo tė gjitha. Mos tė harrojmė se jemi Pėrfaqėsuese e re”, ka thėnė Albert Bunjaku.

Ndryshe, Kosova nė gjashtė ndeshjet e zhvilluara nuk ka rritur qė tė tubojė mė shumė se njė pikė.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma