Sinani pėrkujton dhe uron ditėn e ēlirimit tė komunės sė Kamenicės

Kamenicė - Begzad Sinani duke uruar pėr ditėn e ēlirimit tė Kamenicės 18 qershorin, ka thėnė se 18 qershori 1999, ėshtė dita kur policia, ushtria dhe paramilitaret, forca tė regjimit serb, pėrfundimisht largohen nga Komuna e Kamenicės.
Postimi i plotė i Sinanit

Tė nderuar qytetarė!

Urime 18 qershori, dita e komunės dhe e qytetarėve tė Kamenicės.
18 qershori 1999, ėshtė dita kur policia, ushtria dhe paramilitaret, forca tė regjimit serb, pėrfundimisht largohen nga Komuna e Kamenicės.
18 Qershori 1999, ėshtė dita kur trupat e UĒK dhe forcat NATO - sė marshuan nė qytet dhe vendbanimet e lokalitetet e Komunės sė Kamenicės.

Tė dashur qytetarė!
18 Qershori, ėshtė dita kur pėr qytetarėt e komunės sonė fillon njė histori e re.
18 Qershori ėshtė fillimi i ndėrtimit tė institucioneve demokratike tė komunės sonė.
18 vitet tona, ishin sfidė nė ngritjen, ndėrtimin dhe funksionimin e institucioneve komunale.
18 vite, qytetaret dhe institucionet komunale tregun, se ne dijme dhe mund tė arrijmė dhe ndėrtojmė funksionim standard, efikas tė institucioneve shtetėrore.
Gjatė 18 viteve ndėrtuam, krijuam dhe pėrmirėsuam mirėqenien e qytetarėve tė komunės sonė, nė tė gjitha segmentet e jetės sonė si nė Ekonomi, Infrastrukturė, Arsim - Infrastrukturė Shkollore, Shėndetėsi, etj.

Tė dashur qytetarė!
Ne sot pėrkujtojmė dhe nderojmė sakrificėn e njė populli tė tėrė pėr liri.
Ne sot pėrkujtojmė Dėshmoret e Lirisė, Dėshmorėt e UĒK - sė dhe tė rėnėt pėr liri.
Ne vazhdojmė me punė, me dinjitet, nė ndėrtimin e Institucioneve Shtetėrore tė Republikės sė Kosovės ka shkruar Sinani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma