Haliti takohet me kryetarin e qytetit Olten tė Zvicrės

Kryetari i komunės sė Vitisė, Sokol Haliti gjatė qėndrimit tė tij nė Zvicėr ėshtė takuar me kryetarin e qytetit tė Oltenit, z. Martin Wey.
Gjatė kėtij takimi kryetari Haliti e njoftoj atė me zhvillimet e gjithėmbarshme nė komunėn e Vitisė, duke e ftuar atė qė tė zhvilloj njė vizitė nė kėtė komunė.

Gjithashtu kryetari Haliti kėrkoj nga z. Wey qė komuna e Vitisė dhe qyteti i Oltenit tė thellojnė bashkėpunimin ndėrinstitucional.

Kurse kryetari Haliti nė delegacionin e pėrbėrė nga Driton Avdullahu dhe Gafurr Ahmeti janė ftuar qė tė marrin pjesė nė 200 vjetorin e manifestimit tė zjarrfikėsve nė qytetin antik Olten.

Kurse gjatė ditės sė sotme kryetari Haliti pritet tė zhvilloj edhe disa takime me afarist dhe qytetarė tė cilėt punojnė dhe jetojnė nė shtetin Helvetik.

Pėrndryshe dje kryetari Haliti ėshtė takuar edhe me kryetarėt e komunave Pratteln dhe Langenthal./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma