Dėrguti: Kurti s’ka rival, nuk krahasohet me Haradinajn e Hotin

Aida Dėrguti nga Lėvizja Vetėvendosje ka folur pėr kandidimin e Albin Kurtit pėr kryeministėr nga kjo parti.
Dėrguti ėshtė shprehur se Kurti ėshtė pakrahasimisht mė i mirė se dy kandidatėt e tjerė, Ramush Haradinaj dhe Avdullah Hoti.

“Kemi zgjedhur njeriun mė tė mirė mes nesh, njeriun mė tė guximshėm, pėrgatitja intelektuale ėshtė pakrahasimisht larg me kandidatėt e tjerė dhe qė ai mund ta pėrballojė ēdo sfidė”.

“Nuk shoh rival ndaj Albin Kurtit, ai do tė jetė kryeministri i ardhshėm i Kosovės. Ėshtė njeri i artikuluar, ėshtė i guximshėm, besnik karshi zotimeve qė ka pasur. Pa problem ai e pėrballon kėtė garė”, ka thėnė Dėrguti nė Magazina Zgjedhore tė Klan Kosovės.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma