“Mėrgim Mavraj mund ta shpėtojė Hamburgun”

Mėrgim Mavraj ėshtė nė qendėr tė vėmendjes para ndeshjes shumė tė rėndėsishme mes Hamburgut e Wolsburgut.
Ish kampioni i Evropės dhe i Gjermanisė nė futboll, Hamburgu, ndodhet nė njė pozitė tė vėshtirė me rėnien nga Bundesliga qė ėshtė kthyer nė opsion real pėr ekipin verior.

Ky i fundit duhet tė fitojė ndaj Wolfsburgut nė ndeshjen e kėsaj tė shtune pėr tė evituar njė play off qė rrezikon ta dėrgojė nė njė kategori inferiore.

Skuadra ku luan edhe mbrojtėsi i Kombėtares shqiptare tė futbollit, Mėrgim Mavraj, ndodhet nė pozicion tė ngjashėm me presionin qė ka vuajtur nė 4 sezonet e fundit.

Sipas mediave, njė rol tė madh nė shpėtimin potencial kėtė fundjavė, mund tė luajė dhe mbrojtėsi kuqezi.

“Shqiptari qė dėshironte tė bėhej polic, duket se tani ka vendosur rregull dhe siguri nė mbrojtjen e Hamburgut, dhe me lojėn e tij mund tė rezultojė vendimtar ndaj Wolfsburgut” thuhet mes tė tjerave pėr Mėrgim Mavrajn nė gazetėn “Abend Bladet”.

Mbrojtėsi i lindur nė gjermani nga prindėr nga Kosova, rikthehet pas pezullimit nė Bundesliga.

Titulli kėtė vit ka shkuar pėr Bayern Munchen ndėrsa rėnia e sigurt u konfirmua pėr Darmstadt dhe Ingolstadt.

Vėmendja tashmė ėshtė te Hamburgu, skuadra e vetme qė ka luajtur gjithmonė nė Bundesliga, qė prej krijimit.

Mavraj u transferua nga Kolni te Hamburgu nė janar tė kėtij viti, i cili deri mė tani ka bėrė vetėm 12 paraqitje, pasi pothuajse njė muaj qėndroi edhe jashtė fushave – pėr shkak tė njė lėndimi. /Express/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma