E konfirmon Limaj: Do tė jem pjesė e Qeverisė

Kreu i Nismės pėr Kosovėn, Fatmir Limaj ka thėnė se Nisma do ta ketė vendin meritor nė qeverinė e ardhshme qe sipas tij do tė drejtohet nga Ramush Haradinaj.
I pari i Nismės pėr Kosovėn ka thėnė se rastet e tij gjyqėsore janė nė pėrfundim e sipėr duke shtuar de do tė jetė pjesė e qeverisė.

Limaj nė Tv Dukagjini ka thėnė se nė qeverisjen e ardhshme do tė ketė ēkapje te shtetit dhe reforma fiskale.

Limaj poashtu ka thėnė se AAK e Nisma nuk do tė ndryshojnė qėndrimin e tanishėm pėr asociacionin dhe demarkacionin

Nė bazė tė marrėveshjes mes PDK-sė AAK-sė dhe Nismės, kėsaj tė fundit i takon posti i zv/kryeministrit.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma