Shala mezi pret ndeshjen me Turqinė, krenarė me Kosovėn

Herolind Shala ka treguar edhe njėherė se sa krenarė ėshtė qė po e vesh fanellėn e Kosovės.
Pėrmes njė postimi nė rrjetet sociale, mesfushori i Kombėtares sė Kosovės, Herolind Shala, ka treguar edhe njėherė se sa krenarė ėshtė qė po e vesh kėtė fanellė, i cili mezi po e pret ndeshjen me Turqinė.

“Ditėt po ecin dhe po afron ndeshja ndaj Turqisė. Ndjenjė e papėrshkrueshme ta veshėsh fanellėn e vendlindjes. ForcaKosova, Dardanėt”, ka shkruar Shala nė Facebook.

Kosova gjendet nė Grupin I nė kualifikimet pėr Botėrorin “Rusia 2018” dhe pas pesė ndeshjeve, ka marrė vetėm njė pikė, barazimin historik nė ndeshjen e parė me Finlandėn.

Ndeshja me Turqinė do tė jetė e gjashta pėr Kosovėn, e cila do tė zhvillohet nė Shkodėr nė “Loro Boriēi” me 11 qershor. /Express/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma