Efektet shėndetėsore tė qershive

Jemi nė prag tė muajit tė qershive, frutave shumė tė pėlqyera, por pėrveē shijes ato sjellin edhe jashtėzakonisht shumė vlera ushqyese.
Qershitė kanė efekte terapeutike pasi janė antioksidues natyral, duke mbrojtur dhe stimuluar funksionimin e organizmit nė mėnyrė normale.

Po ashtu, sipas disa studimeve, qershitė kanė rol edhe nė parandalimin e nisjes sė kancerit, pėr shkak tė pėrmbajtjes vitaminoze dhe fibrore, si edhe nė reduktim tė inflamacionit dhe lehtėsim tė dhimbjeve.

Shtimi i tyre nė menynė ditore do t’u ndihmojė qė tė keni njė dietė tė qėndrueshme dhe tė shėndetshme.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma