Delawie: Njerėzit me aktakuzė pėr korrupsion nuk dua t’i shoh nė listat zgjedhore

Ambasadori amerikan nė Kosovė, Greg Delawie ka pėrsėritur thirrjen e tij, qė nė listat zgjedhore mos tė ketė njerėz mė aktakuza pėr korrupsion.
Ai gjatė njė vizite qė i ka bėrė KQZ-sė ka thėnė se nuk dėshiron tė shohė nė lista njerėz, ndaj tė cilėve ka aktakuza pėr korrupsion.

Delawie nė konferencėn e pėrbashkėt pėr media me kryetaren e KQZ-sė, Valdete Daka u ka bėrė thirrje qytetarėve tė Kosovės qė tė dalin nė zgjedhje.

Kryetarja e KQZ-sė ka thėnė se institucioni qė ajo drejton ėshtė e pėrkushtuar qė tė organizojė njė proces tė rregullt.

Ajo ka falėnderuar ambasadorin amerikan pėr mbėshtejen dhe bashkėpunimi./telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma