Ministrja e Integrimeve Europiane nė detyrė Mimoza Ahmetaj vizitoi Kamenicėn

Kamenicė - Ministrja nė detyrė e integrimeve europiane Mimoza Ahmetaj, u mirėprit nga kryetari i komunės Begzad Sinani me bashkėpunėtorė.
Kryetari Sinani e njoftoi ministren me tė gjitha proceset qė po zhvillohen nė Komunėn e Kamenicės, nė veēanti pėr investimet kapitale tė cilat janė realizuar nga shfrytėzimi i fondeve tė ndryshme, sidomos ato tė Bashkimit Europian, Qeverisė sė Republikės Kosovės, HELVETAS-it, etj.

Pastaj foli pėr tė arriturat nė realizimin e barazisė gjinore dhe nxitjen e bizneseve tė reja. Ai numėroi njė listė tė gjatė tė projekteve tė realizuara gjatė kėtij mandati. Ndėrsa si objekte kapitale tė financuara nga BE pėrmendi objekti i ri i komunės, objekti i shkollės sė mesme mikse nė Roganė.

Ministrja e Integrimeve Europiane Mimoza Ahmetaj pėrgėzoi kryetarin Sinani pėr punėt e mira qė po i bėnė pėr qytetarėt e komunės sė Kamenicės njoftoi edhe pėr mundėsitė e tėrheqjes sė fondeve, nga BE -sė e ndėr tjerash tha se duhet ta pėrgatitni njė ekip tė mirė pėr pėrgatitjen e projekteve komunale . Ajo ishte e entuziazmuar me tė arriturat nė Komunėn e Kamenicės. Kryetari Sinani falėnderoi edhe qeverinė e kaluar pėr bashkėpunimin dhe mbėshtetjen e dhėnė pėr realizimin e shumė projekteve infrastrukturore nė Komunėn e Kamenicės.

Kryetari Sinani sė bashku me Ministren Ahmetaj me bashkėpunėtorė vizituan parkun e qytetit dhe objektin e ri tė Komunės sė Kamenicės dhe disa biznese tė cilat i udhėheqin femrat nė qytetin e Kamenicės./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma