LVV me homazhe tek varri i dėshmorit Abdullah Tahiri

Gjilan - Njė delegacion i Lėvizjes VETĖVENDOSJE!, i pėrbėrė nga kryetarja e qendrės nė Gjilan Besa Baftiu, udhėheqėsi i komitetit pėr siguri tė lartė Shemsi Syla dhe aktivistė tė tjerė, ka bėrė homazhe dhe ka vėnė kurora lulesh te varri i dėshmorit tė kombit Abdullah Tahiri, njėrit nga udhėheqėsit e parė tė Zonės Operative tė Karadakut.
Sot, ėshtė pėrvjetori i tetėmbėdhjetė i vrasjes sė tij nė burgun e Dubravės nė rrethana ende tė pasqaruara, ndėrsa dorasit vazhdojnė tė jenė tė lirė, pa u gjykuar nga askush!/rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma