Milaim Zuzaku: Drita kėrkon fitore nė derbi

Gjilan - Derbi i sė shtunės nė stadiumin e qytetit nė Gjilan nė mes Gjilanit dhe Dritės, do tė zhvillohet pa aspirata, pikėt e fituara nga kjo ndeshje nuk qojnė ndonjė peshė tė madhe, por gjithsesi rivaliteti nė mes dy klubeve kanė bėrė, qė dy protagonistėt e derbit tė kėrkojnė fitore.
Drita nė kėtė pėrballje luan nė cilėsinė e mysafires, Drita ėshtė nė njė pozitė tejet tė vėshtirė e cila sipas tė gjithave gjasave pėr herė tė tretė shpėtimin e saj do ta kėrkon nėpėrmjet barazhit.

Drita nė ndeshjen e barazhit mund tė takohet me dy skuadrat tė cilat renditen nė pozitėn e 3-4 nė Ligėn e Parė, Vllazninė e Pozhoranit apo Dukagjinin.

Trajneri i "bardh e kaltėrve" tė Dritės, Milaim Zuzaku, kėrkon nga djelmoshat e tij fitore ndaj rivalit lokal Gjilanit edhe pse njė gjė e tillė do tė jetė mjaft vėshtirė.

"Nė derbi gjithmonė tė gjitha opsionet janė tė mundshme ėshtė njė rivalitet i madh, por unė kėrkoj angazhim tė madh tė futbollistėve tė mijė nė kėtė derbi, e di se do tė jetė vėshtirė por duam qė shikuesit tanė t`i shpėrblejmė me fitore, ndėrsa tifozėve "Intelektualėve", ju bėj njė porosi tė veēantė qė tė dėshmojnė se janė mė tė mirėt nė vend dhe nė kėto momente tė vėshtira tė klubit tė cilat po i kalon tė tregojnė se janė futbollisti i ynė i 12-tė, ashtu siē kanė qenė tėrė edicionin e garave". /sylejman ismajli/rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma