Behrami luan ndeshjen e fundit nė Angli

Valon Behrami pritet tė largohet nga kampionati anglez, Liga Premier.
Ende pa pėrfunduar kontrata e tij, Behrami duket se ka vendosur pėr tu larguar nga Watfordi pas dy viteve tė kaluara nė Londėr.

Mesfushori nga Mitrovica ka arritur synimin e tij qė t’i ndihmoj ekipit tė tij tė mbetet pjesė e kampionatit anglez.

Por sipas mediave angleze ndeshja e fundjavės pritet tė jetė e fundit me fanellėn e Watfordit pėr Behramin.

E ardhmja e mesfushorit kosovar pritet tė jetė pėrsėri nė Serie A ose nė kampionatin zviceran.

Ėshtė gjiganti zviceran, Sion qė po kėmbėngul pėr transferimin e Behramit, por ai kėrkohet edhe nga Udinese nė Serie A.

Gjithsesi gjasat mė tė mira pėr transferimin e tij i ka Udinese, pasi ekipi italian dhe ai anglez janė tė udhėhequr nga familja Pozo.


Behrami kėtė edicion ka zhvilluar 26 ndeshje nė elitėn e futbollit anglez me Watfordin.

Ai mė parė ka luajtur pėr shumė skuadra si Napoli, Fiorentina, Genoa, Lazio, West Ham e Hamburg. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma