Ndalohet gjilanasi, policia i gjen substanca narkotike

Gjilan - Policia e Kosovės Njėsitet anti drogė nga shtabi qendror qė veprojnė nė Gjilan kanė ndalur tė dyshuarin shqiptar dhe gjatė kontrollit fizik tek ai kanė gjetur njė sasi tė substancės narkotike e dyshuar si marihuanė.
Njėsitet anti drogė ka sekuestruar substancėn narkotike dhe tė dyshuarin e ka shoqėruar nė stacionin policor nė Gjilan pėr intervistim.

Nė zyrat e DHTN-sė substancės narkotike i ėshtė bėrė testi fushor e cila rezulton tė jetė e llojit marihuanė, gjithashtu kėsaj substance i ėshtė bėrė edhe matja me peshore zyrtare e cila peshon zero pikė nėntė (0.9) gram.

Lidhur me rastin nė fjalė ėshtė njoftuar prokurori i shtetit i cili na ka urdhėruar qė rasti nė fjalė tė kompletohet edhe tė procedohet nė procedurė tė rregullt njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma