Arsenali me dokumentar pėr Shkodran Mustafin

Shkodran Mustafi ėshtė shndėrruar nė njė lojtar shumė tė rėndėsishėm pėr Arsenalin, qė tani kanė bėrė edhe dokumentar pėr shqiptarin. Nė njė dokumentar tė shkurtėr pėr Arsenal TV, mbrojtėsi shqiptar, Shkodran Mustafi, ka treguar vėshtirėsitė nėpėr tė cilat ka kaluar gjatė karrierės pėr tė arritur sot nė kėto nivele, i cili ėshtė ndėr mė tė mirit nė pozitėn e tij
Nė fillim tė dokumentarit, Mustafi flet pėr gjyshin, babain dhe prejardhjen, i cili mė pas tregon vėshtirėsitė qė ka kaluar si fėmijė.

“Gjyshi erdhi nė Gjermani pėr punė nga Shqipėria. Babai im gjithashtu ka lindur atje, por si katėr vjeēar shkoi nė Gjermani ku edhe ėshtė rritur”, tha fillimisht Mustafi.

“Nuk ėshtė lehtė kur vjen nga njė vend tjetėr, sidomos pėr gjyshin e babain. Jam i lumtur qė jam rritur me mundėsitė qė gjyshi dhe babai im kurrė si kanė pasur”, shtoi ai.

“Kam ėndėrruar gjithmonė qė njė ditė luaj nė Premierligė”, u shpreh Mustafi nė kėtė dokumentar tė shkurtėr.

Mustafi tregon pėr kohėn e vėshtirė qė ka kaluar te Evertoni, qė pavarėsisht se ėshtė lavdėruar nga trajneri, ai nuk ka luajtur edhe shumė, qė e ka shtyrė arė tė largohet drejt Serisė A nė vitin 2012.

“Ishte e vėshtirė pėr mua. Po luaja mirė, por nuk kisha minuta. Trajneri kishte vetėm fjalė tė mirė, por nuk luaja shumė, ishte koha tė largohesha drejt tė Italisė”, u shpreh mė tej ai.

“Ishte e vėshtirė nė njė shtet tjetėr, njerėz tjerė, kulturė tjetėr, gjuhė tjetėr, futboll krejtėsisht tjetėr, por duhej tė rrezikoja dhe tė shfrytėzoja kėtė mundėsi qė Sampdoria mė dha”, theksoi mė tej Mustafi nė kėtė dokumentar.

Nga Sampdoria, ai kaloi te Valencia nė vitin 2014, ku pėr dy vite, arriti t’i tregojė botės se ėshtė lojtar me tė ardhme tė ndritur, duke shtyrė Arsene Wengerin qė ta transferojė nė “Emirates”.

Sot, Mustafi ėshtė shndėrruar nė njė lojtar shumė tė rėndėsishėm te Arsenali, pavarėsisht se ende nuk ka njė vit qė ėshtė transferuar nė Angli, ku ka bėrė 34 paraqitje dhe ka shėnuar dy gola.

Ai ėshtė shumė i dashur edhe nga tifozėt dhe shpreson qė tė qėndrojė sa mė gjatė nė Premierligė. /Gazeta Express/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma