Dėshtimi i LDK-sė dhe VV-sė favorizon 'Krahun e Luftės'

Koalicioni i “Krahut tė Luftės”, i pėrbėrė nga PDK-ja, AAK-ja dhe “Nisma”, po shihet si fitues i zgjedhjeve tė 11 qershorit. Pėr kėtė analistėt kosovarė mė sė shumti “merita” po ua atribuojnė LDK-sė dhe Vetėvendosjes, tė cilat nuk arritėn ta nėnshkruajnė njė marrėveshje bashkėpunimi.
Dėshtimi pėr ta gjetur njė gjuhė tė pėrbashkėt nė mes tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės dhe lėvizjes “Vetėvendosje” pėr njė marrėveshje bashkėpunimi para zgjedhjeve tė 11 qershorit ia ka lėnė namin e favoritit koalicionit PDK-AAK-“Nismė”.

Koalicioni i “Krahut tė Luftės” nga analistėt kosovarė, tė paktėn nė letėr, po shihet si fitues i zgjedhjeve tė 11 qershorit. Megjithatė, sipas tyre, gara nuk do tė jetė e pasfiduar. E ndonėse ka mbetur edhe njė ditė e plotė deri te dorėzimi i listave pėr deputetė, ata vlerėsojnė se nė raportin mes LDK-sė e “Vetėvendosjes” nuk mund tė pritet tė ndodhė ndonjė ndryshim sa i pėrket kėsaj ēėshtjeje.

E pėr dėshtimin e bashkėpunimit lideri i LDK-sė, Isa Mustafa, ka thėnė se ky subjekt mbetet i hapur pėr diskutim me VV-nė tek pas zgjedhjeve. Ndėrsa i pari i “Vetėvendosjes”, Visar Ymeri, pasi ka konfirmuar ka thėnė se “Vetėvendosje” do tė hyjė e vetme nė zgjedhje, ka bėrė tė ditur se LDK-ja gjatė diskutimeve ka kalkuluar interesat e saj personale./zeri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma