Kėmisha e poezisė

Poezi nga Avdush Canaj.
Kėmisha e poezisė
ėshtė vetė metafora,
vargun e bėnė tė qeshė
si princin kurora.

Mbi krahėt melodia
cicėrimė trumcakėsh!
Fjalėzat me gėrshetėza
nė valle zambakėsh…

Janė kopėsa me yje
krejt tė vogėla fare,
ndonjėra pėr xhep hareje,
kush flutur pėr kollare…

Nėpėr strofa rimash
ndjehen kapedan,
e dinė kush i gdhendi
me t`zemrės filigran.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma