Daci: Mustafa tė tėrhiqet nga udhėheqja e LDK-sė, kryetar tė bėhet Lutfi Haziri

Ish-kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Nexhat Daci, qė sot ėshtė pjesė e Lidhjes Demokratike tė Kosovės (LDK), i ka sugjeruar Isa Mustafės ta lė postin e kryetarit tė partisė pas tėrheqjes nga kandidatura pėr kryeministėr.
Nė intervistėn dhėnė pėr gazetėn “Epoka e re”, Daci ka thėnė se e ka pėrkrahur Mustafėn nė “luftė” me Fatmir Sejdiun, pasi ka menduar se ėshtė mė i freskėt pėr LDK-nė.

“Tash mendoj se ėshtė menēuri e madhe qė ai tė tėrhiqet nga udhėheqja e partisė, sepse pėr atė parti nuk ka bėrė kurrė shumė mund”, ka thėnė Daci.

Ai ka thėnė se rritja e LDK-sė mund tė ndodhė vetėm nėse kjo parti kthehet nė shtratin e rugovizimit.

Daci ka thėnė se kryetar i ardhshėm i LDK-sė duhet tė vijė Lutfi Haziri.

Ai ka bėrė me dije se nuk do tė jetė kandidat pėr deputet nė listėn e LDK-sė.

Daci ka thėnė se pas zgjedhjeve tė 11 qershorit vendin e presin shumė sfida dhe duhet tė vijė nė krye tė shtetit njė udhėheqje politike qė ka energji pėr punė.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma