Juksel Gjinolli nė krye tė Gruas Demokratike tė Kosovės nė Gjilan

Gjilan - Gruaja Demokratike e Kosovės (GDK) dega nė Gjilan, pas njė procesi zgjedhor brenda saj nė mėnyrė demokratike zgjodhi kryetaren e re Magjistren e artit Jyksel Gjinolli.
Nė kėtė akt tė zgjedhjes sė kryetares sė re, kryetarja e deritanishme znj. Shukrije Rapuca ka thėnė se GDK nga themelimi i saj si strukturė e rėndėsishme e partisė ka reflektuar pėrherė imazh dhe model tė organizmit tė gruas nė aktivitetin politik. PDK pėrherė ka pasur gra tė zonja tė cilat asnjėherė nuk janė kursyer tė japin kontributin e tyre profesional e politik nė tė mirė tė zhvillimit tė shoqėrisė.

Me kėtė rast kryetari i degės z.Zenun Pajaziti, duke shprehur mirėnjohjen dhe respektin e lartė pėr angazhimin e deritashėm tė ish kryetares Rapuca ka thėnė se Gruaja nė PDK ka pasur dhe do tė ketė rolin nė strukturėn e partisė dhe bashkėrisht do tė krijojmė ambient politik mė tė meritueshėm pėr gratė.

Duke uruar kryetaren e sapozgjedhur Jyksele Gjinolli, ai ka thėnė se , kryetarja e sė bashku me gratė e tjera profesioniste e tė vyeshme tė partisė do ta kenė pėrkrahjen dhe hapėsirėn pėr veprim nė tė gjitha zhvillimet nė parti.

Ndėrsa kryetarja e zgjedhur e GDK-sė znj.Jyksele Gjinolli, duke shprehur falėnderimin pėr pėrkrahjen e dhėnė ėshtė zotuar qė me pėrgjegjėsi do ta ushtroj pozitėn e kryetares dhe bashkėrisht me tė gjitha do tė punojmė nė avancimin e gruas nė politikė. “do tė vazhdoj tė ec hapave tė organizimit si GDK, tė cilat I kanė trasuar me aq pėrkushtim ish kryetarja znj. Rapuca me tė gjitha bashkėpunėtoret e saja tė cilat pėrherė janė konsideruar si idhuj tė organizmit tė grave nė politikė”.

Sė bashku me pėrvojėn e tyre dhe energjitė e reja qė do tė na bashkėngjiten do tė jemi pjesė e sukseseve dhe fitoreve tė PDK-sė thuhet nė njoftimin e PDK-sė dega nė Gjilan./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma