Arbnor Morina: Jam i lumtur qė jam pjesė e derbit mė tė madh Kosovar

Gjilan - Trajneri i "kuq e bardhėve" tė Gjilanit, Arbnor Morina, i cili konsiderohet njėri ndėr trajnerėt mė tė mirė nė futbollin e Kosovės i cili ka stabilizuar KF Gjilanin dhe po drejton nė binarėt e duhur, para sfidės sė derbit me rivalin lokal Dritėn, ka porositur dashamirėt e futbollit.
"Tė shtunėn zhvillohet derbi i madh lokal dhe atij Kosovar nė mes Gjilanit dhe Dritės, pėr mua ėshtė njė kėnaqėsi ta pėrjetosh rivalitetin sportiv dhe pėr kėtė jam i lumtur qė i takoj kėtij derbi fantastik. Unė me futbollistėt e mijė dėshiroj qė edhe kėsaj here tė tregojmė qė ky derbi fillon dhe mbaron me lojė tė mirė dhe spektakėl dhe kėso ndeshje i duhen futbollit Kosovar".

Morina ndihet krenar qė nė shkallėt e stadiumit do tė jenė dy tifozėrit kundėrshtare "Skifterat" dhe "Intelektualėt".
"Dy tifozėrit janė mjeshtėr tė llojit tė vet pėr tė krijuar atmosferė futbollistike, e mbi tė gjitha jam i lumtur qė asnjė herė gjerė mė tani nuk ka ndodhė as ma i vogli ekses dhe kjo duhet tė lavdėrohet, dhe futbollistėt nė fushė duhet ti shpėrblejnė me angazhimin e tyre".

Morina ka bėrė tė ditur se nė radhėt e Gjilanasve do tė kenė disa mungesa.
"Nė radhėt tona i kemi disa mungesa por ata qė do tė paraqiten nė fushė do tė japin gjithēka nga vetja pėr rezultat pozitiv dhe pėr tė nderuar ngjyrat e klubit, ndėrsa tifozėt tanė "Skifterat" edhe kėsaj radhe do ti kemi mbėshtetės tė pakontestueshėm dhe ju bėj apel qė vetėm nė mėnyrė sportive nderoni emrin e juaj dhe ngjyrat e klubit", ka pėrfunduar trajneri Arbnor Morina./sylejman ismajli/rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma