Ambasadori i SHBA-sė: Kosova mund ta ketė ushtrinė

Ambasadori i SHBA-ve nė Beograd, Kyle Scott, ka deklaruar se pretė qė nė tė ardhmen tė themelohet ushtria e Kosovės, por, sipas tij, ėshtė me rėndėsi kjo qė tė bėhet nė pajtim me Kushtetutėn e Kosovės, raportojnė mediet e Serbisė, transmeton portali Zeri.info.
I pyetur pėr zgjedhjet nė Kosovė, ai ka deklaruar se retorika ėshtė shumė mė e ashpėr se sa qė do tė duhej tė jetė. /Zeri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma