Shkurte Fejza tregon se a do tė aderojė nė politikė

Nė prag tė zgjedhjeve tė reja nė vend, pėrveē ftesės sė gazetarėve e analistėve tė ndryshėm pėr t’iu bashkuar partive politike, ftesė po marrin edhe shumė kėngėtarė tė njohur. Njėra nga to ėshtė edhe kėngėtarja e njohur e muzikės popullore Shkurte Fejza, e cila sė fundmi u pėrfol shumė pėr pėrfshirjen e saj nė njė parti politike, transmeton Gazeta Express.
Por Shkurtja ka demantuar kėtė gjė pėrmes njė reagimi qė ka bėrė nė profilin e saj nė Facebook.

Kėngėtarja e njohur ka postuar njė fotografi ku edhe ka thėnė se nuk ka asnjė ambicie qė tė merret me politikė dhe se nuk do tė aderoj nė parti politike.

“Miq tė mi tė dashur, simpatizues shumė tė respektuar tė kėngėve tė mija, Ju qė mė keni mbėshtetur pėr dyzet vite me radhė gjeneratė pas gjenerate nė ditė tė mira dhe nė ditė tė vėshtira pėr mua, pėr ju dhe pėr gjithė popullin shqiptarė. Ju jeni pjesa ma e ndėrgjegjshme e kombit shqiptarė dhe une krenohem me ju. Andaj dua tė ju them se: Unė nuk kam ambicje tė merrem me politikė por edhe nuk dua t’a dėshproj asnjėrin nga ju qe jeni nėpėr parti tė ndryshme politike, edhe pėr kėtė arėsye nuk aderoj nė parti politike”, kishte shkruar Shkurta.

Por pėrveē kėsaj ajo ka njė kėrkesė pėr tė gjithė fansat e saj.

Shkurta kėrkon nga fansat e saj qė tė votojnė partitė e tyre tė preferuara dhe tė votojnė ata qė mendojnė se janė mė tė ndershėm dhe mė atdhetarė.

“Kam vetem njė kėrkesė nga Ju: Ashtu si jeni ju ma tė mirėt prej tė gjithė tė tjerėve votoni nėpėr partitė tuaja tė preferuara por mundohuni dhe votoni vetem ata qė mendoni se janė ma tė ndershėm, ma atdhetarė dhe qė punojnė ,ma sė shumti pėr kėtė popull sepse mjaftė kemi vuajtur. Ky do tė ishte patriotizmi ma i madh sepse sot patriot ėshtė ai qė punon shume dhe ndershėm pėr mirėqenjen e qytetarėve tė Kosovės sonė tė dashur.

Me dashuri dhe respekt

Shkurte Fejza”, kishte shtuar mė tej kėngėtarja e njohur Shkurte Fejza.


Kujtojmė qė partia e fundit qė e ka ftuar kėngėtaren Shkurte Fejza pėr t’iu bashkuar nė rrugėtimin politik ka qenė Lėvizja Vetėvendosje.

Lajmin pėr ftesat partiake ndaj kėngėtares e ka konfirmuar vet pėr Express, bashkėshorti i Shkurte Fejzės, Hajrush Behluli./Gazeta Express/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma