Kėshilli Kombėtar Shqiptar, ka iniciuar padi gjyqėsore ndaj Serbisė

Junuz Musliu, kryetar i Kėshillit Kombėtar Shqiptar ka iniciuar padi gjyqėsore nė gjykatėn administrative kundrejt Serbisė me pretendimin se qėllimisht ėshtė zvogėluar buxheti i KKSH-sė, shkruan Titulli.com.
Nė kėtė padi thuhet se Kėshilli Kombėtar Shqiptar deri nė vitin 2012 nga buxheti i Serbisė a marrė 16 milion e 600 mijė dinarė ndėrsa nga viti 2013 ėshtė zvogėluar nė 13 milion 223 mijė dinarė.

Suzana Paunoviq, drejtoreshė e zyrės pėr tė drejtat e pakicave ka vėrtetuar pėr mediat nė Beograd se Kėshillit Kombėtar Shqiptar ka iniciuar padi por gjithēka ėshtė sipas ligjit, transmeton Titulli.com.

“Thuhet nė padinė se kėshilli Kombėtar Shqiptar kėrkon mjete shtesė dhe se u janė shkelur tė drejtat. Nga viti 2012 deri nė 2016 pėr punėn e tyre nga buxheti i Serbisė u janė ndarė 68.328.803 dinarė ndėrsa pėr vitin 2017 I ėshtė ndarė shuma prej 13 milion e 226 dinarė. Mjetet janė ndarė sipas ligjit sikur pėr gjithė pakicat tjera dhe se nuk bėhet fjale se shqiptarėt janė shkelur”, ėshtė shprehur Paunoviq./Titulli.com/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma