BIK-u i Gjilanit kthehet nga Turqia, takime tė frytshme me personalitete tė shumta

Gjilan - BIK-u në Gjilan që udhëhiqej nga Naim Aliu gjatë qëndrimit një javor në Turqi ka zhvilluar takime të shumta e vëllazërore me kryetar komunash, me shqiptarët e Bursës, me personalitete nga fusha e kulturës, arsimit. Delegacioni i BIK-ut është takuar edhe me kryetarin e Bursës, Rexhep Altepe që është me prejardhje shqiptare.

Kryetari i BIK-ut në Gjilan, Naim Aliu tha se është ndarë i kënaqur nga vizita në Turqi për faktin se janë takuar me njerëz të shumtë me ndikim në Turqi.


Aliu tha se gjatë takimeve të shumta është folur edhe për mundësinë e binjakëzimit mes komunave të Turqisë dhe atyre në Kosovë. “Isha i kënaqur sepse takuam kryetarin e Bursës që është shqiptar, Rexhep Altepe. Folëm vëllazërisht me të dhe jemi takuar edhe me shumë shqiptarë të Bursës të cilët fatmirësisht me mjaft fanatizëm i ruajnë dhe i kultivojnë akoma traditat shqiptare” tha Aliu.


Aliu tha se janë takuar edhe me Osman Shen, myftiu i Jellderimit, kryetari i shoqatës Osman Nuri Togbash, si dhe takim me shqiptarët e Bursës./rajonipress/Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma