Ajeti refuzon Kosovėn, zgjedh Zvicrėn

Albian Ajeti, sulmuesi kosovar, i St Gallenit, do t’i bashkohet pėrfaqėsueses A tė Zvicrės. Kolonisė sė shqiptarėve nė pėrfaqėsuesen e Zvicrės pritet t’i shtohet edhe njė emėr i ri. Fjala ėshtė pėr sulmuesin kosovar tė St Gallenit, Albian Ajeti, shkruan gazeta e njohur zvicerane, Blick.
Selektori i helvetikėve, Vladimir Petkovic pritet ta ftoj Ajetin nė pėrfaqėsuese pėr ndeshjen miqėsore ndaj Bjellorusisė, e cila luhet me 1 qershor, dhe Ishujve Faroe, e cila luhet me 10 qershor nė kuadėr tė eliminatoreve pėr botėrorin ‘Rusia 2018’.

Ajeti ka pasur njė sezon tė shkėlqyeshėm nė elitėn e futbollit zviceran me skuadrėn e St. Gallenit. 20 vjeēari, i cili ėshtė rritur nė Zvicėr, ka preferuar tė luajė pėr shtetin helvetik para Kosovės.

Ai nga vitit 2012 e deri mė 2015 ka veshur fanellėn e grupashėve U-16, U-17, U-17, U-18, U-20, U-21 tė Zvicrės. Dhe tani do ta realizoj ėndrrėn duke luajture me ekipin A tė kėtij vendi, pėrcjell Express.

Pjesė e Zvicrės janė gjashtė shqiptarė: Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Valon Behrami, Blerim Xhemaili, Admir Mehmedi, dhe Shani Tarashaj. /Express/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma