Sadiku transferohet te skuadra nga Liga e Kampionėve

Armando Sadiku, sulmuesi i Luganos, ka zgjuar interesimin e gjigantit zviceran, Basel.
Sulmuesi i Kombėtares shqiptare, Armando Sadiku edhe nė sezonin e ardhshėm mund tė mbetet nė Zvicėr.

Anėtari i Luganos, ku ėshtė i huazuar nga Zurich, ka zgjuar interesimin e gjigantit zviceran, Basel, e cila ėshtė edhe zyrtarisht kampion i Zvicrės, shkruan Blick.ch, pėrcjell Express/

Sipas Blichk.ch, Baseli, ku luan edhe Taulant Xhaka, e shohin Sadikun si njė pėrforcim tė mirė pėr garat e Ligės sė Kampionėve.

Sadiku nė fund tė kėtij sezoni do tė rikthehet te Zurich, me tė cilin klub ka kontratė deri nė vitin 2018.

Por, njė ofertė e mirė nga Basel mund ta bind Zurichun qė ta lirojė sulmuesin shqiptar. /Express/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma