Tentim vrasje nė Gėrmovė tė Vitisė

Viti - Nė fshatin Germovė, tė Vitisė pas njė pėrleshje mes disa personave, ku ėshtė pėrdorur edhe arma e zjarrit, ka mbetur i plagosur viktima mashkull shqiptar, i cili ėshtė dėrguar pėr trajtim mjekėsor dhe ėshtė jashtė rrezikut pėr jetė.
Si pasojė e tė shtėnave janė dėmtuar dy vetura dhe si prova materiale nė vend tė ngjarjes janė gjetur dhe konfiskuar njė pistoletė me tre copė fishekė, nėntė gėzhoja dhe njė plumb i pa shkrepur.

Tė dyshuarit gjenden nė arrati, ndėrsa njėsitė pėrkatėse policore janė duke hetuar rastin njoftoj policia e Kosovės./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma