Si ta parandaloni aneminė?

Rreth 40 pėr qind e popullatės vuan simptomat e anemisė si pasojė e mungesės sė hekurit.
Mė tė prekura janė femrat nė kohėn e ciklit menstrual, shtatzėnat nė gjysmėn e dytė tė shtatzėnisė, rinia dhe parashkollorėt. Kėta persona pėrcillen me lodhje, plogėshti, dhimbje tė kokės, janė tė zbehtė... etj.

Pėr ta luftuar kėtė gjendje, konsumoni ushqime tė ndryshme me prejardhje nga kafshėt dhe bimėt, tė pasura me hekur, sidomos spinaq dhe hithra.

Konsumoni pesė shujta, qėndroni nė pyll, sepse kjo rrit prodhimin e qelizave tė kuqe tė gjakut,transmeton gazeta Kosova Sot

(Kosova Sot)

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma