Nuhiu intervistė me faqen e FIFA’s: Kosova mban tre Kombėtare, ka tė ardhme tė madhe

Atdhe Nuhiu ka dhėnė njė intervistė ekskluzive pėr faqen e FIFA-s, ku ka folur se si zgjodhi Kosovėn dhe pėr tė ardhmen e futbollit kosovar. Sulmuesi i Kombėtares sė Kosovės, Atdhe Nuhiu ka thėnė se vendi i tij prodhon shumė talente dhe kėtė e dėshmon edhe lojtarėt e Kosovės qė luajnė nė shtete tė tjera.
Ai tregojė si gjysma e lojtarėve tė Shqipėrisė janė nga Kosova, tė tjerėt tė Kombėtarja e Zvicrės dhe tė Kosova.

“Gjysma e lojtarėve tė Shqipėrisė janė nga Kosova, plus ka tė tjerė qė luajnė tė Zvicra dhe tė Kosova”, tha fillimisht Nuhiu pėr faqen e FIFA-s.

“Ne kemi lojtarė qė luajnė nė tre kombėtare tė ndryshme. Kosova ka talente. Nėse mendoni pėr kėtė, atėherė e shihni se e ardhmja ėshtė te Kosova”.

Nuhiu po ashtu tha se ėshtė shumė i lumtur qė Kosova po mund tė marrė pjesė nė kualifikime evropiane e botėrore, nė Lojėra Olimpike, pasi kishin menduar se nuk do tė vinte kurrė kjo ditė.

Ai tregoi se si kishte luajtur edhe pėr U21 tė Austrisė sė bashku me David Alaba dhe Arnautovic, por tregoi se nuk u ftua mė dhe mė pas u paraqit Kosova, ku nuk mendoi dy herė pėr tė pranuar ftesėn. /Express/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma