Liridon Krasniqi ka njė mesazh pėr Bunjakin: Nėse nuk mė ftoni, shkoj luaj pėr Malajzinė

Futbollisti kosovar, nga Komuna e Vitisė Liridon Krasniqi po vazhdon tė shkėlqej me skuadrėn e tij Kedah Fa nė Malajzi, pėrcjellė IndeksOnline.
Nė njė intervistė pėr “Super Sport”, Krasniqi ėshtė shprehur tejet i lumtur pėr skuadrėn e tij e cila ka siguruar finalen e tretė radhazi nė Kupėn e Malajzisė.

“Po jemi prapė nė finale ėshtė hera tretė nė tre vjet nė finalen e Kupės sė Malajzisė jam shumė i kėnaqur dhe ishalla do fitojmė finalen. Momentalisht po ndihem nė karrierėn time shumė mirė, jam shumė i kėnaqur dhe ndihem shumė mirė me ketė gol qė jemi prapė nė finale”

Edhe pse ndoshta jo shumė e dinė, nė Malajzinė me mbi 31 milionė banorė futbolli pėrjetohet me njė pasion tė jashtėzakonshėm, Kedah ka njė mesatare prej rreth 35 mijė tifozėsh pėr ēdo ndeshje, ndėrsa nė finale si ajo e Kupės numri shkon 100 mijė. Krasniqi atje ėshtė shndėrruar nė njė farė mėnyre nė njė simbol, aktiv edhe nė jetėn sociale. Nė karrierėn me klubin po pėrjeton njė moment fantastik, por ndihet i lėnė nė harresė nga Pėrfaqėsuesja e Kosovės, me tė cilėn ka luajtur nė ndeshjen historike me Haitin.

“E kohet e fundit nuk jam shpreh pėr kėtė punė shumė media mė kanė shkruajt dhe nuk jam shpreh pėr shkak unė e respektoj deri diku vendimet e trajnerit dhe FFK-sė por ka ardhur te njė pikė kur nuk mund ta pranoj ketė pasi gjithēka duhet pėr tė qenė ne kombėtare. Po me vjen keq dhe inat dhe pyes pse gola po shėnoj, tituj po marr krejt jam duke i plotesu me qenė pjesė e kombėtares ndoshta jo nė formacion ama pjesė me qenė dhe unė si ēdo njeri tjetėr kam qejf me prezantua shtetin me gjak e me luftu por nėse me lejnė kshu anash tash jam ne njė pikė ku nuk mban me.”

Moment kritik, por ka edhe mė tepėr, pasi nė Malajzi ka nisur njė fushatė pėr ta bindur tė bėhet pjesė e pėrfaqėsueses sė vendit tė Azisė Juglindore, 25 vjecari pranon se ndihet i dyzuar, e megjithatė mbetet nė pritje tė njė ftese nga Kosova.

“Po e kam pas jo vec nje ofert dhe krejt populli eshte cu me marr nenshtetesi me lujt me Malajzine por ky nuk eshte vendim i lehte ama tash i kam hap Kosoves nje kufi deri muajin e ardhshem qe eshte loja dhe ta shohim nese me thirrin. Nese jo do shikoj cfar do te vendosi”.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma