10 portierėt mė tė mirė nė botė, Berisha para Buffonit

Etrit Berisha vlerėsohet si portieri mė i mirė i kėtij edicioni nė Itali, duke lėnė mbrapa vetės edhe portierin legjendar tė Juventusit, Gianluigi Buffon. Observatori Evropian i Futbollit, CIES, vlerėson Etrit Berishėn si njė prej portierėve mė tė mirė nė qarkullim, falė paraqitjeve tė tij fantastike me Atalantan nė sezonin 2016-2017.
Pėrfaqėsuesi i Kombėtares shqiptare renditet si portieri i pestė me statistika, nė mesin e portierėve mė tė mirė nė pesė ligat e mėdha Evropiane.

Duke marrė pėr bazė vetėm futbollistėt tė cilėt janė aktivizuar tė paktėn 2000 minuta nė kampionatet pėrkatėse, Berisha vlerėsohet me 81,5 pikė, ku lė mbrapa Gian Luigi Buffon me 81 pikė.

Portieri mė i mirė cilėsohet ai i Bayern Munichut, Manuel Neuer me 88 pikė, i ndjekur nga portieri i Villarealit, Sergio Asenjo.

Top pesėshen e portierėve e mbyllin Hugo Lloris, Marc Ter Stegen, Roman Burki dhe Jan Oblak. /Express/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma