Dėnohen 3 shqiptarė pėr vjedhje tė 3 milionė frangave

Tre personat tashmė tė dėnuar, tė tre shqiptarė, tė moshave 27 deri 37 vjeēare akuzoheshin pėr vjedhje tė njė mase pasurore prej afėr 3 milionė frangash.
Tė premten nė Gjykatėn e Krimeve nė Vaduz ėshtė zhvilluar procesi pėr njėri ndėr rastet mė tė rėnda tė vjedhjes me grabitje nė historinė e Lihtenshtajnit. Dy nga tre tė akuzuarit kanė marrė dėnime prej 6 vjet e gjysmė burg, shkruan vaterland.li. I treti, i cili ka pranuar se ka bėrė “mbulimin” e tyre, ėshtė dėnuar me 18 muaj burg.

Tre personat tashmė tė dėnuar, tė tre shqiptarė, tė moshave 27 deri 37 vjeēare akuzoheshin pėr vjedhje tė njė mase pasurore prej afėr 3 milionė frangash, transmeton albinfo.ch. Ata kanė pranuar nė masė pothuajse tė plotė veprat e kryera, respektivisht plaēkitjet nė gjithsej 20 shtėpi. Kėto i kanė realizuar nė periudhėn nėntor 2015 – nėntor 2016 nė gjashtė komuna tė Lihtenshtajnit.

Tre tė dėnuarit funksiononin nė kuadėr tė njė organizate kriminale, kėshtu qė menjėherė pas kryerjes sė akteve tė pėrmendura ishin tė detyruar tė dorėzonin prenė. Nė njė rast tė vetėm kjo trio kishte plaēkitur stoli dhe para nė vlerė prej 2.8 milionė frangash.

Ata, nė nėntorin e kaluar ishin kapur nė vepėr dhe prej atėherė ndodhen nė paraburgim.

http://www.albinfo.ch/denohen-3-shqiptare-per-vjedhje-te-3-milione-frangave/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma