Kadriu: Promovohet turizmi lokal, tė interesuar nga Shqipėria pėr Bajėn e Bujanocit

Organizata Turistike e Bujanocit, ndėrmarrje publike e themeluar nė vitin 1995 ka 7 punėtor dhe merret me promovimin dhe pėrparimin e turizmit tė komunės sė Bujanocit.
Sipas drejtorit tė kėsaj organizate, Amet Kadriu pėr here tė parė kėtė vit ka pasur mundėsin e promovimit tė vlerave turistike tė komunės sė Bujanocit edhe jashtė kufijve tė Serbisė.

“Kemi marr pjesė nė panairet turistike nė Tiranė nė Shkup dhe nė Beograd me pėrkrahjen e komunės, ku kemi promovua vlerat turistike tė komunės sė Bujanocit dhe kemi shpėrnda disa broshura nė tė cilat kemi paraqitur vendet mė atraktive pėr turistėt qė dėshirojnė tė vizitojnė Bujanocin” ėshtė shprehur Kadriu pėr portalin Titulli.com.

I pyetur se a ka pasur interesim nėpėr panaire pėr komunėn e Bujanocit, ai tha interesimi ka qenė mjaft i madh e sidomos nga qytetarėt e Shqipėrisė tė cilėt janė interesuar konkretisht pėr Banjėn e Bujanocit dhe kushtet qė ajo i ofron.

Ai ėshtė shprehur se shqetėsues ėshtė fakti i mungesės sė njė qendre informimi pėr turizėm ku turistėt do tė kishin pasur mundėsi tė informohen mė mirė dhe mė sigurt rreth qėndrimit tė tyre nė Bujanoc.

“Nga viti 2009 ekziston projekti pėr hapjen e qendrės sė Bujanocit mirėpo ende nuk ėshtė realizua, theksoi ai, shkruan Titulli.com.

Edhe pse kemi konkurruar me projekte tė ndryshme nė Ministrin e Turizmit tė Serbisė asnjėherė nuk kemi hasur pėrkrahje, herėn e fundit ka qenė projekti pėr ndėrtimin e njė Aqua parku nė Banjėn e Bujanocit por si gjithmonė asnjėherė s’jemi pėrfillur, deklaroi Zuale Veseli Ajeti, referente nė organizatėn turistike.

Ajeti ankohet se kushtet e organizatės nuk janė tė mjaftueshme pėr avancimin e turizmit tė komunės sė Bujanocit por edhe pse ballafaqohen me vėshtirėsi nė zhvillimit e kėsaj fushe ata arrin tė jenė pjesėmarrės nė disa aktivitete.

Aktivitet e Organizate Turistike janė tė natyrės promovuese, pjesėmarrja nėpėr panaire turistike, si dhe me aktivitete investuese dhe projektuese pėr turizėm./Titulli.com/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma