Kamberi: Integrimi evropian dhe dita e komunės simbolika e festės

Me rastin e ditės sė komunės tė Bujanocit , njėkohėsisht edhe ditės ndėrkombėtare tė Evropės, kryetari i komunės, Shaip Kamberi tha se integrimi evropian ėshtė prioriteti ynė prandaj kjo ėshtė edhe simbolika e dy festave nė tė njėjtėn ditė.
“Kjo ėshtė ditė qė ngėrthen nė vete qėllimin tonė kombėtar integrimin nė Bashkimin Evropian kryesisht tė Shqipėrisė edhe Kosovės dhe njėkohėsisht edhe tė Luginės sė Preshevės”, deklaroi Kamberi, shkruan Tituli.com.

Ai u shpreh gjithashtu se komuna e Bujanocit do tė vazhdoj me realizimin e projekteve tė parapara me buxhet tė cilėt do tė vazhdojnė tė implementohen nė terren./Titulli.com/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma