Vazhdojnė pėrpjekjet e shpėrnguljes shqiptare nga Lugina e Preshevės

Ragmi Mustafa, ish kryetar i komunės sė Preshevės duke komentuar ngjarjet e fundit nė Maqedoni tha se kėto zhvillime kanė ndikimin e tyre edhe nė Luginė tė Preshevės, shkruan Titulli.com.
Ai ka lėshuar kritika edhe ndaj Beogradit qė sipas tij nuk ka pasur njė politik tė zhvillimit nė Luginė tė Preshevės.

“Gjithmonė pėrpjekjet kanė qenė pėr tė penguar zhvillimin e kėsaj zone qė populli shqiptarė tė shpėrngulet detyrimisht dhe se akoma po mundohen me shpifje tė ndalojnė edhe investitorėt shqiptarė tė investojnė nė kėtė zonė”, ėshtė shprehur pėr Ttv “Aldi”, transmeton Titulli.com.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma