Limaj: Ramush Haradinaj kandidat i opozitės pėr Kryeministėr

Kryetari i Nismės pėr Kosovėn, Fatmir Limaj, ėshtė i bindur se opozita do tė udhėheq me qeverinė e ardhshme tė vendit, deri sa shton qė kandidati pėr kryeministėr i AAK-sė dhe Nismės, do tė ishte Ramush Haradinaj. Kėto komente ai i bėri nė emisionin ‘InfoBox’ tė RTV Dukagjinit.
“Unė jam i bindur nė kėtė. Jo besoj, por jam i bindur qė aktualisht kandidatura mė serioze, mė e sigurt e mė e mira, oferta mė e mira pėr sot, ėshtė zotėri Haradinaj, kryeministėr i ardhshėm i Republikės sė Kosovės”, tha Limaj.

Ai thotė se shpreson qė edhe tė tjerėt tė mund t’i bashkohen, derisa bindjen e njėjtė mund edhe tė mos e kenė.

E nė qeverinė e ardhshėm, qė sipas Limajt, do tė pėrbėhet nga AAK e Nisma, ai nuk po kėrkon hise.

Pėr tė ardhur deri nė kėtė pikė, pėr qeverisjen aktuale, Nisma e tij, tė hėnėn do tė filloj tė mbledh nėnshkrimet, dhe se pritjet e ish-ministrit janė qė qeveria tė rrėzohet javėn qė vije.

“Nė momentin qė kemi 40 firma, nuk kemi pse ta shtyjmė. Do ta shfrytėzojmė mundėsinė ligjore qė menjėherė tė procedojmė drejt Kuvendit. Dhe Kuvendit duhet ta jap epilogun pėr kėtė mocion. Pėr mendimin tim pres qė dy javėt e ardhshme tė jenė vendimtare, do tė kem apo nuk do tė kemi zgjedhje”, tha ai

Megjithatė Limaj, pranon se fati i mocionit varet shumė edhe nga PDK e LDK, qė janė nė koalicion./RTV Dukagjini/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma