Kėrcėnohet me jetė drejtori i Gazetės Express Berat Buzhala

Drejtori i Gazetės Express, Berat Buzhala, ka marrė kėrcėnime me vrasje nga njė person i quajtur Fitim Boshnjaku. Nė mesazhet kėrcėnuese qė ia ka dėrguar, Boshnjaku ka kėrkuar qė Buzhala tė mos e pėrmendė Shpend Ahmetin sepse ai ėshtė nė gjendje ta vrasė nėse e bėn kėtė.
Buzhala ka bėrė me dije se ka njoftuar policinė pėr kėto kėrcėnime.

Mė poshtė mund t’i shihni kėrcėnimet qė i ka bėrė Boshnjaku.

Buzhala ka bėrė me dije se rastin tashmė e ka paraqitur nė polici.

Ndėrkohė, nė njė reagim, ish-deputeti i Kuvendit tė Kosovės Burim Ramadani i ka kėrkuar Shpend Ahmetit qė tė distancohet nga kėto kėrcėnime qė i janė bėrė Buzhalės.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma