Bajram Isufi dhe Sami Kadriu, kandidat pėr zgjedhjet lokale

Gjilan - Nė tė gjitha kėto takime ishte kėrkesė qytetare qė pėr zgjedhjet e ardhshme pėr pushtet lokal kėshilltarė tė ardhshėm tė regjionit tė Zhegrės tė jenė ish Drejtori i Ndėrmarrjes "Eko - higjiena", altruisti dhe veprimtari i palodhur i sportit dhe jetės politike z.Bajram Isufi dhe ish Drejtori i SHFMU “Agim Ramadani” nė Zhegėr Sami Kadriu, po ashtu veprimtar i devotshėm i arsimit dhe kulturės nė regjionin e Zhegrės me rrethinė.
Nė vazhdėn e takimeve tė rregullta tė kryesisė sė PDK-sė nė Zhegėr, mė datėn 20.04.2017 u mbajt takimi i rregullt i kėsaj kryesie ku nder tė tjera u diskutua edhe pėr konsolidimin dhe fuqizimin e PDK-sė nė Zhegėr.

Pas shumė takimeve me anėtarėsinė e gjerė ishte kėrkesė qė tė caktohen kandidatėt pėr kėshilltarė komunal tė Asamblesė komunale nė Gjilan nė zgjedhjet e nėntorit nga radhėt e kėsaj partie.

Nė tė gjitha kėto takime ishte kėrkesė qytetare qė pėr zgjedhjet e ardhshme pėr pushtet lokal kėshilltarė tė ardhshėm tė regjionit tė Zhegrės tė jenė ish Drejtori i Ndėrmarrjes “Eko higjiena”, aktivisti dhe veprimtari i palodhur i sportit dhe jetės politike z. Bajram Isufi dhe ish Drejtori i SHFMU “Agim Ramadani” nė Zhegėr Sami Kadriu, po ashtu veprimtar i devotshėm i arsimit dhe kulturės nė regjionin e Zhegrės me rrethinė.

Kryesia e PDK-sė nė Zhegėr pėrkrah fuqishėm kandidimin e Bajram Isufit dhe Sami Kadriut pėr kėshilltarė tė asamblesė komunale nė Gjilan dhe njėherėsh ju uron suksese nė punėn dhe angazhimin e tyre tė mėtejmė pėr tė mirėn e qytetarėve tė Zhegres me rrethinė thuhet nė njoftimin e Ruhan Kurteshit, Kryetar i nėndegės sė PDK-sė nė Zhegėr./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma