I jepet lamtumira e fundit Sahadete (Osmani) Hasani

Gjilan – I ėshtė dhėnė lamtumira e fundit Sahadete Osmani Hasani (1978) nga Stublina e Gjilanit e cila vdiq nė Ēikago – Illinois tė SHBA-ve mė 15.04.2017. Na varrimin e saj kanė marrė pjesė shumė qytetar.
Sahadete Osmani Hasani vdiq para pak ditėsh nė SHBA nė moshėn 38 vjeēare. Vdekja e saj nė kėtė moshė tė re preku zemrat e shumė shqiptarėve, andaj edhe organizimi i institucioneve kosovare e nė veēanti i konsullatės dhe ambasadės sė Kosovės ishte i madh dhe i shpejt.

Sahadete Osmani Hasani e lindur mė 17.06.1978 nė Stublinė tė Gjilanit ndėrrojė jetė mė 15.04.2017 nė SHBA. Nė varrimin e saj tė premten morėn pjesė qytetar nga e gjithė Kosova.

Familja Osmani ka falėnderuar tė gjithė ata qė nė forma tė ndryshme u kanė shprehur ngushėllime duke mos harruar as Komunitetin Shqiptarė nė Ēikago i cili i ka qėndruar afėr nė kėto ditė dhimbje pėr familjen.

Familja gjithashtu njė falėnderim admirues ka shprehur edhe pėr Vlora Ēitakun nė Washington dhe Teuta Sahatēiun nė konsullatėn e Nju Jorkut tė cilat kanė ndihmuar nė pėrgatitjen e dokumentacionit./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma