Vuani nga alergjitė, hani presh!

Pjesa e gjelbėr e bimės ėshtė e pasur me vitamina dhe substanca aktive qė e forcojnė imunitetin, kėshtu qė ėshtė e rėndėsishme tė konsumohet nė periudhėn e ftohtė tė vitit.
Pėrveēse ėshtė i shijshėm dhe ushqyes, preshi pėrmban vetėm 27 kalori, e duke pasur parasysh se ėshtė i pasur me ujė (97 pėr qind), ėshtė edhe diuretik i shkėlqyeshėm. Ėshtė njė produkt qė shumė lehtė mund ta gjeni gjatė tėrė vitit, ndėrsa nėse e konsumoni atė rregullisht organizmi juaj do tė funksionojė mė mirė.

Konsumohet i freskėt, e mund edhe tė zihet, tė shtohet nė supė, sallata, pite dhe ėshtė ideal pėr ushqime tė yndyrshme, sepse e lehtėson tretjen. Pjesa e bardhė ėshtė e pasur me sheqere natyrale, fruktozė dhe sakarozė, e pėr kėtė arsye ka njė shije paksa tė ėmbėl e aromatike. Pjesa e gjelbėr e bimės ėshtė e pasur me vitamina dhe substanca aktive, qė e forcojnė imunitetin, kėshtu qė ėshtė e rėndėsishme qė tė konsumohet nė periudhėn e ftohtė tė vitit, kur jemi mė shpesh tė ndjeshėm ndaj viruseve.

Studime tė ndryshme kanė zbuluar se preshi ndihmon nė rastet e alergjisė, anemisė, astmės, arterosklerozės, sėmundjeve tė zemrės dhe enėve tė gjakut, bronkitit, mbipeshės, humbjes sė oreksit, depresionit, impotencės, nivelit tė lartė tė kolesterolit, gurėve nė veshka, kollitjes, parandalimit dhe shėrimit tė kancerit, sterilitetit, ftohjes dhe gripit.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma