Selimi: Me kundėrshtimet tona pėr Demarkacionin, bindėm edhe deputetėt e pozitės

Prej qė ėshtė nėnshkruar marrėveshja nė Bruksel nė vitin 2015, pėr Demarkacionin e kufirit mes Kosovės dhe Malit tė Zi, opozita nuk ka ndryshuar qėndrimin pėr kundėrshtimin e formės aktuale tė Demarkacionit.
Deputeti i Lėvizjes Vetėvendosje, Rexhep Selimi, ka thėnė pėr Telegrafin se kurdo qė do tė dėrgohet projektligji pėr Demarkacionin nė Kuvend, nga Qeveria, ata do ta kundėrshtojnė me ēdo kusht.

Selimi nuk e pėrjashton mundėsin e pėrdorimit tė gazit lotsjellės, pėr ta kundėrshtuar votimin e Demarkacionit.

“Kurdo qė vjen Demarkacioni nė Kuvend, Vetėvendosja e ka tė njėjtin qėndrim qė dy vite. Besoj qė edhe partitė si AAK dhe Nisma e kanė tė njėjtin qėndrim”, ka thėnė ai pėr Telegrafin.

Rexhep Selimi ka thėnė se me kundėrshtimin e vazhdueshme tė Demarkacionit me Maline Zi kanė arritur tė bindin edhe disa deputet tė pozitės. “Me vendosmėri i kemi bindur edhe deputetėt e pozitės”, tha Selimi.

Po ashtu, votimin e Demarkacionit e kanė kundėrshtuar edhe deputetet e koalicionit qeverisės Nait Hasani i PDK-sė e Shpejtim Bulliqi e Adem Salihaj tė LDK-sė.

Ndryshe, Demarkacioni i kufirit me Malin e Zi mbetet njėri ndėr kushtet kryesore pėr liberalizimin e vizave nga Bashkimi Evropian. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma