Limaj: Brenda dy jave vendoset pėr zgjedhjet

Kryetari i NISMA pėr Kosovėn, Fatmir Limaj ka thėnė se janė mbledhur nėnshkrimet e deputetėve pėr mocionin e mosbesimit tė Qeverisė.
“Nisma i ka mbledh nėnshkrimet. Por po bisedojmė me deputetėt tjerė dhe nga ajo qė po shoh tani e tutje me deputetė tjerė, gjėrat kanė marr drejtimin e duhur dhe presim shumė shpejt suksesin e mocionit”, ka thėnė Limaj.

Ai ka shtuar se mocioni do tė jetė shumė shpejt nė Kuvend. “Nė dy javėt e ardhshme janė vendimtare pėr dėrgimin e vendit nė zgjedhje”, tha Limaj.

Ai po ashtu ka thėnė se Nisma sė shpejti do ta prezantoj edhe kandidatin pėr kryetar tė Prishtinės.

Ndryshe tė premten kryetari i Partisė sė Drejtėsisė nė Kaēanik, Avni Tafili ka aderuar nė Nisma pėr Kosovėn. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma