Me mbjelljen e luleve dhe pemėve dekorative shėnohet Dita Ndėrkombėtare e Tokės nė Viti

Viti - Me rastin e Ditės ndėrkombėtare tė Tokės, sot nė Viti ėshtė shėnuar kjo ditė me njė aktivitet simbolik me qė rast janė mbjellė lule dhe pemė dekorative nė parkun e qytetit.
Duke iu drejtuar tė pranishmėve, kryetari i komunės Sokol Haliti ka theksuar se mbrojtja, por edhe njė mjedis i pastėr, ėshtė shumė i rėndėsishėm pėr shėndetin e qytetarėve. “Muajin e pastrimit qė ka filluar tri javė mė parė, sot po e pėrfundojmė me anė tė kėtij aksioni dhe me kėtė rast falėnderoj gjithė mekanizmat qė kanė qenė tė kyēur nė aksionet e pastrimit si nė qytet, po ashtu edhe nė lokalitete. Kjo dėshmon gatishmėrinė dhe pėrkushtimin e madh institucional por edhe qytetar, qė ti kontribuojmė njė ambienti tė pastėr, me qė ėshtė shumė i dobishėm edhe pėr shėndetin tonė”, ka thėnė Haliti.

Me shėnimin e Ditės sė Tokės, ka pėrfunduar edhe muaji i pastrimit qė ka filluar mė 3 prill nė komunėn e Vitisė./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma