KPF shqyrton pasqyrat financiare tė buxhetit komunal

Viti - Ėshtė mbajtur mbledhja e katėrt e Komitetit pėr Politikė e Financa, nėn udhėheqjen e kryesuesit tė Kuvendit Komunal Naim Pira, me qė rast janė shqyrtuar disa pika tė rendit tė ditės, ndėr to edhe pasqyrat financiare tė buxhetit komunal pėr periudhėn janar-mars 2017.
Drejtori pėr Financa dhe Zhvillim Ekonomik Ibrahim Rama, duke prezantuar pasqyrat financiare, ka thėnė se shpenzimet pėr periudhėn 3 mujore tė kėtij viti kanė qenė 1.921.057 duke pėrfshirė edhe borxhet e vitit paraprakė.

Krahasuar me shpenzimet e periudhės sė njėjtė tė vitit tė kaluar, Rama tha se ato janė mė tė ulėta pėr 48.730 euro.

Kurse duke folur rreth tė hyrave, ai njoftoi se tė planifikuara pėr periudhėn janar-mars janė 235.565 euro ndėrsa tė realizuar 166.848 euro qė shprehur nė pėrqindje ky realizim arrin nė 72.38 %.

Krahasuar me periudhėn e njėjtė tė vitit tė kaluar, tė hyrat janė mė tė larta pėr 3.082 euro apo shprehur nė pėrqindje pėr 1.83 mė tė larta. Nė kėtė mbledhje u debatua edhe pėr propozim vendimin pėr shqyrtimin dhe aprovimin e vendimit pėr ndryshimin e nėn zėrit buxhetor, propozimin pėr shqyrtimin dhe aprovimin e plotėsim ndryshimit tė rregullores pėr mbrojtjen e Mjedisit nė Komunėn e Vitisė, propozimi pėr shqyrtimin dhe aprovimin e plotėsim ndryshimit tė rregullores pėr Taksa, Ngarkesa dhe Gjoba, si dhe u dha njė informatė mbi pėrgatitjen e tė mbjellave pranverore./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma